Sabah 8:00

Servis Konum Sürücü Uygulamasını açan servis soförü uygulamayı başlatır. O servise atanan tüm öğrencilerin veli veya perosonele anında bir mesaj gönderilir.

Bildirim: 08:00

"Günaydın. 06c3233 Servisi evinden ayrıldı ve öğrencileri yakın zamanda almaya başlayacak Teşekkür ederim"

Servis Kullanıcıları artık çocuklarını veya kendilerini gecikmeden servis durağına zamanında ulaşmak için işlerini doğru bir şekilde planlayabilirler. Servisin gecikme durumunu anlık konum ekranından takip edebilir.
Servis, Okul durağından yaklaşık 2 (km çapı belirlenebilir) dakika uzağa ulaştığında servis kullanıcıları tekrar bilgilendirilir. Bu, Servis kullanıcılarının ve öğrencilerin olumsuz havalarda uzun süre otobüs durağında beklememesine yardımcı olur.
Okul servisi durağa ulaştığında başka bir bildirim gönderilir. Servis Kullanıcıları ve öğrenciler artık Okul servisi durağındadırlar.
Okul servisine Binen her öğrenci, yoklaması alınır ve gelmeyen öğrenci anında velisine bildirilir.
Şimdi öğrenci güvenli okula gidiş gelişine başlar. Servis güzergah içinden geçer ve diğer öğrencileri alır. Ebeveynler artık sağlanan uygulama aracılığıyla Okul servisi konumunu canlık olarak takip edebilir.
Servis Kullanıcıları birimine yada okuluna ulaştığında öğrenciler için velilere tekrar bildirim atılır. okul konumları harita üzerinden hatırlı olduğu için bu bildirim servis okulun yanında değilse istensede uyarı atılamaz.
Okul çıkışı servis kullanıcılarının geç cıkması durumunda yada plan dışı servis saati değişirse size uygulama üzerinden bildirim atılabilir
Okul saatlerinden sonra tüm öğrenciler serviste olup olmadığı kontrol edilir. yoklamada eksik varsa veliye bidirim gider
Servis okuldan yada birimden ayrılmaya hazır olduğunda tüm velilere tekrar bilgi verilir.
İşe gidip gelirken, arıza gibi herhangi bir sorun yaşanırsa, ebeveynlere hemen bir bildirim gönderilir.
Alternatif bir servis geldikten sonra öğrenciler güvenli bir şekilde alınır ve veliler tekrar bir bildirim gönderilir. Alternatif Okul servisi ve atanan yeni şoförle ilgili detaylar da velilere anında bildirilir.
Okul servisi her varış noktasından yaklaşık 2 dakika (mesafe ayarınız hangi km aralığındaysa) uzaklıkta olduğunda, ilgili ebeveynlere başka bir bildirim gönderilecektir.
Okul servisi evinize ulaştığında başka bir bildirim gönderilir.
Okul servisiten inerken, ebeveynlerin cep telefonuna bir bildirim daha gelir.
Çocuğunuz Okul servisinten güvenli bir şekilde indi. Teşekkür ederim."
Servis Konum uygulaması, ebeveynlerin çocuklarının okul geçişi konusunda stressiz olmalarına yardımcı olan gelişmiş bir teknolojidir. Üstelik bu uygulamada daha bir cok özellik eklidir. ve geliştirilmeye devam edilmektedir. yukarıdaki senaryo gerçeğe yakındır. bildirimler veri kaybına neden olmaması için daha kısa ve öz gönderilir. Uyarılar uygulama üzerinden otomatik algoritmalarla kontrol edilip yapılmaktadır.